Gotowe spółki z o.o. pod dotacje unijne

Gotowe spółki z o.o. pod dotacje unijne

Jak często spotykasz się z oznaczeniami „Finansowanie ze środków UE”? Prawie każdego dnia można trafić na przedsięwzięcia zrealizowany dzięki wspófinansowaniu z funduszy europejskich. Właściciele firm zachęcani są z każdej strony, do podejmowania środków do realizacji najróżniejszych projektów.

Do tej pory złożono już ponad 302 tys. wniosków na łączną kwotę 615,9 mld zł. Jeśli również i Ty zastanawiałeś się nad uzyskaniem środków, możesz w tym celu, tak jak wielu przedsiębiorców, zdecydować się na zakup gotowej spółki z o.o.
Oto największe zalety takiego rozwiązania.

Przede wszystkim, sam proces rejestracji spółki z o.o. określany jest jako dość złożony i skomplikowany- zazwyczaj wymaga on dopełnienia wielu formalności i wymaga od nas sporego zaangażowania, a co za tym idzie, może potrwać nawet kilka miesięcy. Nie da się ukryć, że decyzję o podjęciu starań o unijne środki można podjąć o wiele szybciej, a gdy dokonamy zakupu gotowej spółki z o.o., już pierwszego dnia możemy zacząć prowadzenie nowego biznesu.

Zakup gotowej spółki z o.o.

W takim razie, ile trwa sam zakup? Wystarczą tylko 24 do 48 godzin, aby zamknąć wszystkie formalności!
Lista pozytywów takiego rozwiązania nie kończy się w tym momencie, gdyż oprócz tego, że rozwiązanie to jest wręcz błyskawiczne, pomaga też spełnić szereg kryteriów stawianych przed nami przy staraniu się o dotację. Możemy dla przykładu zakupić spółkę z o.o.:
– której siedziba znajduje się w konkretnym mieście czy województwie.
– zarejestrowaną dużo wcześniej, np. ponad 12 miesięcy jeśli tylko taki wymóg stawiany jest przed przedsiębiorcą.
– o nieskazitelnej historii księgowej i handlowej.
– o wygenerowanym określonym obrocie czy dochodach dla lat poprzednich.

W bardzo wielu przypadkach o dotacje unijne mogą ubiegać się tylko spółki z o.o. o określonych parametrach, we wskazanym obszarze i w pełni ukształtowane, tak pod względem prawnym jak i podatkowym. Bardzo często gotową spółkę od założenia własnej, z racji korzyści wynikających z zakupu, dzieli w tym momencie przepaść i jest to w praktyce jedyna możliwość aby starać się o przyznanie dofinansowania.
W następnym tekście na naszym blogu przeczytacie czym jest jednoosoobowa spółka z o.o. . Miłego czytania.