Zalety zakupu gotowej spółki z o.o.

Czysta, gotowa spółka z o.o. – dlaczego warto ją zakupić?

Niezależnie od tego, czy dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie biznesu, czy tez chcesz wynieść swoją firmą na nowy, wyższy poziom, forma prowadzenia działalności jaką jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, może okazać się najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie.
Wystarczy wymienić kilka istotnych korzyści płynących z jej założenia:

Zalety zakupu gotowej spółki z o.o.

  • Ogromna uniwersalność takiej formy, dająca możliwość prowadzenia dowolnego typu działalności, czy to w zakresie usług, pośrednictwa czy sprzedaży.
  • Plusem jest też niski koszt rozpoczęcia i prowadzenia działalności (koszty w przypadku braku generowania przychodów mogą wynieść nawet równe zero złotych).
  • Odrębna osobowość prawna oraz ograniczona odpowiedzialność również stanowią ogromną zaletę, zmniejszając niejako ryzyko działań założycieli.
  • Już sam fakt rosnących składek ZUS, skłania wiele osób do rozglądania się za alternatywą dla jednoosobowej działalności gospodarczej, a założenie spółki z o.o. pozwala legalnie sprowadzić te wydatki do zera.
Są to jedne z wielu najczęściej wymienianych zalet spółek z o.o., ale do tej listy dodać należy również zakupu gotowej, zupełnie „czystej” spółki z o.o., co pozwoli Ci na prawie natychmiastowe rozpoczęcie działalności, dając kilka możliwości których nie uświadczysz przy samodzielnym jej zakładaniu.

Założenie spółki z o.o.

Większość przedsiębiorców w przypadku rejestracji spółek z o.o. musi przygotować szereg dokumentów i złożyć właściwy wniosek w urzędzie gminy, urzędzie miasta, lub przez Internet na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, chociaż w tym przypadku wymagane jest posiadanie podpisu elektronicznego. Proces ten jest odrobinę bardziej złożony niż założenie jednoosobowej działalności gospodarczej, zakładając chociażby powstanie umowy spółki z o.o., również z uwzględnieniem formy szczególnej, np. aktu notarialnego. Jeśli tylko dopełnione zostaną wszelkie formalności, to przy dobrych wiatrach, już po upływie miesiąca właściciel nowej firmy może pożeglować na szerokie wody. Internet pełen jest poradników, które przeprowadzą chętnych przez cały proces, krok po kroku, strona po stronie. Jeśli jednak, zgodnie z powiedzeniem „czas to pieniądz”, musisz zacząć działać szybko i nie możesz pozwolić sobie na bierne czekanie, możesz stać się właścicielem spółki z o.o. w zaledwie jeden dzień. Istnieje na prawdę wiele sytuacji, w których szybkość działania ma ogromne znaczenie i nie jest to tylko kwestia wysokiej wygody takiego rozwiązania.
Jeśli chciał byś wprowadzić do swojego biznesu zastrzyk kapitału, jakim są dotacje unijne i dofinansowania, to aby móc wziąć udział w takim projekcie, forma jaką jest gotowa spółka z o.o. może okazać się niezbędna. Co bardzo istotne- istnieje możliwość zakupienia gotowe spółki z o.o. zarejestrowanej wiele miesięcy wstecz, mimo braku prowadzenia działalności i „czystego konta”. Fakt ten może istotnie pomóc w uzyskaniu dofinansowania z Unii Europejskiej. Podmiot, który zarejestrowany został już jakiś czas temu, wzbudza większe zaufanie niż zupełnie nowa spółka z o.o.. Sprawa ma się podobnie przy konkretnych przedsięwzięciach z innymi podmiotami, wtedy również może pomóc nam wyższa ranga spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w porównaniu do jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i fakt jej dłuższej obecności na rynku. Są to profity, które możemy uświadczyć tylko kiedy decydujemy się na zakup gotowej spółki z o.o., a proces ten jest jeszcze łatwiejszy, niż jej zarejestrowanie od zera.

Zakup gotowej spółki z o.o.

W celu zakupu gotowej spółki z o.o. wystarczy skontaktować się z właściwym biurem lub kancelarią finansową, a gotową transakcja może odbyć się nawet korespondencyjnie, lub we wskazanym przez Ciebie miejscu. Przy zakupie gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, nie ma ograniczenia w jakim mieście chcesz prowadzić swoją działalność, gdyż możesz dokonać zakupu podmiotu zarejestrowanego w jednym z wielu miast Polski. Czyste, gotowe spółki z o.o. posiadają wszystkie dokumenty niezbędne do prowadzenia działalności, mają nadane numery REGON i NIP oraz, jeśli tylko sobie tego zażyczysz. Istnieje szereg dodatkowych usług przy zakupie które ułatwią szybki start Twojego biznesu.
Możliwe jest np. pełne dostosowania umowy spółki z o.o., założenia konta bankowego, rejestracji domeny internetowej, prowadzenie wirtualnego biura z gotowym adresem i obsługą korespondencji, lub też nabycia spółki z koncesjami transportowymi i spedycyjnymi, na handel napojami alkoholowymi czy obrót paliwem. W tym przypadku możliwości są naprawdę ogromne, od prowadzenia księgowości, usług kadrowo-płacowych, poprzez procesy wdrożeniowe, aż do konsultacji prawnych.
Wszystko to sprawia, że gotowa spółka z o.o. jest najszybszym, najbardziej kompleksowym i najwygodniejszym sposobem na podjęcie nowych wyzwań na drodze do sukcesu. Więcej o procesie zakupu gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przeczytasz tutaj.
Jesteś zainteresowany zakupem gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Skontaktuj się z nami.